11 ноября 2019

Лаки. Класифікація та вибір

Лаки. Класифікація та вибір

Які бувають лаки?

Лаки — речовини, що відносяться до групи лакофарбових виробів, що являють собою розчин синтетичної або натуральної смоли у воді, ацетоні, ефірному маслі, оліфі або етанолі. Переваги лаків перед звичайними фарбами полягає в тому, що після висихання можна отримати високодекоративних, прозору і досить міцну плівку, що захищає покриту поверхню від багатьох зовнішніх впливів. При цьому, краса натуральних матеріалів і текстура зберігаються.

Класифікація лаків

Лакові матеріали систематизують за багатьма ознаками:

  • за показником блиску: матовий, напівглянсові, глянсове;
  • за ступенем зчеплення з поверхнею: висока, низька адгезія;
  • по основі (розчинників) лаку;
  • по сфері застосування: для використання в будівництві (покриття поверхонь всередині і зовні будівлі), в меблевій, кораблебудівної промисловості і т. д.;
  • по виду компонентів утворюють поверхневу плівку: лаки з бітумної, масляної, алкидной, алкідно-карбамідної, спиртової, епоксидної основою.

Щодо застосування лаки можна класифікувати більш докладно:

  • паркетний лак, основа якого найчастіше алкідна, акрилова або уретанова. Швидко сохне, зносостійкий, без запаху. Крім паркету можна покривати сходи, віконні рами. Особливо затребуваний сьогодні паркетний лак на водній основі;
  • грунтувальний лак, готує поверхні до подальшої обробки. Він зміцнює і вирівнює основу, видаляє шорсткості;
  • меблевий лак виробляється, як на водній основі, так і на природних розчинниках. Додатково додаються пластифікатори, отверджувачі надають йому необхідні властивості;
  • лак просочення, здатний проникати всередину матеріалу, надаючи йому потрібні відтінки;
  • палубний лак, захищає від вологи, в будівництві ідеальний для зовнішніх робіт при обробці фасадів, парканів, малих садових архітектурних форм.

Характеристики лаків

Вибираючи лакові матеріали, покупці найбільше звертають увагу на п'ять характеристик лаків:

  • Зовнішній вигляд: наскільки поверхня виходить глянцевою або, зберігає текстуру, — матовою.
  • Міцність і зносостійкість. До лакованих поверхонь пред'являється така вимога, як збільшення міцності, тобто протистояння стирання, високих температур. Існують спеціальні термостійкі лаки для поверхонь, що піддаються нагріванню.
  • Токсичність. Оскільки лаки на летких розчинниках токсичні і мають різкий неприємний запах, то додатково необхідно придбати засоби індивідуального захисту або підібрати лак на водній основі.
  • Швидкість висихання. Традиційні лаки мають досить тривалий термін полімеризації і час висихання, становить приблизно 30 годин. Сучасні лаки — швидковисихаючі, висихають через 1-2 години.
  • Необхідність ґрунтовки. Для підвищення адгезії поверхні перед нанесенням лаку грунтують, але для деяких видів лаків така обробка не потрібна, їх називають самогрунтующимися.

Як вибрати лак для різних основ?

Для лакування поверхонь з деревини та інших матеріалів існують певні види лаків. У кожного з них є свої переваги і недоліки.

Олійні лаки на оліфі або олії екологічні, стійкі до вологи, сильні запахи у них відсутні, але, при цьому, вони довго сохнуть, їм властивий ефект потемніння після часу.

Поліуретанові лаки практично не мають недоліків, вони без запаху, швидко сохнуть, не виділяють в атмосферу шкідливих речовин, але їх вартість досить висока.

Акрилові Лаки на водній основі висихають за 2-3 години, не пахнуть, нешкідливі для людини, але бояться агресивних зовнішніх впливів.

Бітумні лаки відмінно захищають дерев'яні поверхні від грибків і гниття, можуть служити для електро - і гідроізоляції металевих виробів. Однак вони нестійкі до ультрафіолетового випромінювання, різницями температур, токсичні.

Алкідні лаки на основі пентафталевой і глифталевої смол володіють запахом, але швидкість висихання висока, як і стійкість до стирання, хімічних впливів, деформацій.Уніка супер

Для внутрішніх робіт при будівництві доводиться покривати лаком безліч дерев'яних поверхонь.  Для таких випадків виробники пропонують міцні до стирання і безпечні для людини, красиво виявляють текстуру дерева алкідні, акрилові, масляні, нітроцелюлозні, поліуретанові, а також алкідно-карбамідні лаки.  

Лаки для зовнішніх робіт

Для зовнішнього покриття фасадів, садових меблів, альтанок, терас використовують стійкі до атмосферних явищем поліуретанові, алкідні, алкідно-уретанові лаки.  Наш інтернет-магазин пропонує для зовнішніх і внутрішніх робіт придбати Лак, що захищає від усіх зовнішніх впливів, високоекологічний, який утворює еластичне «дихаюче» покриття.

Яким лаком покрити поверхню підлоги?

Підлогове покриття піддається великим навантаженням, дещо меншим в житлових кімнатах і збільшеним в робочих приміщеннях.  У спальні і вітальні для обробки підлоги цілком підійдуть лаки на водній основі і алкідні.  На кухні і в коридорі будуть довго служити стійкі до зносу поліуретанові лакові матеріали.

Більшість сучасних лаків є однокомпонентними, але є і спеціальні паркетні лаки двокомпонентні, затвердіння яких відбувається при змішуванні складових з двох різних ємностей.  Двокомпонентний лак стійкий до хімічних і механічних впливів, тому, добре застосовувати його для підлогових поверхонь в громадських будівлях з високою відвідуваністю.

При обробці кімнат для дітей використовуйте екологічні лаки на водній основі, що не викликають алергії, оскільки алкідний лак під час висихання кілька токсичний.

Ступінь блиску підлоги залежить від яскравості відбитого світла від поверхні.  Залежно від цього показника вам належить вибрати лак: матовий, напівматовий, напівглянсовий, глянсовий або високоглянсовий.

Підлоги або будь-які вироби з каменю чи бетону також можна надійно захистити від руйнування і забруднення спеціалізованим лаком.  Найбільш переважно для такої мети алкідний, поліуретановий або бітумний лак.  

 Лак на поліуретан-алкидной основі - це міцний, так званий яхтовий лак.  Крім фарбування і захисту морських і річкових суден його можна застосовувати для обробки фасадів будинків, зовнішніх дверей і віконних рам, статі на терасі.  Його особлива стійкість надовго і надійно захистить ваш будинок не тільки від води, вітру, а й УФ-променів.  Якісний яхтовий лак ви зможете використовувати для всіх поверхонь, до яких пред'являються високі експлуатаційні вимоги, завдяки підвищеній стійкості до вологи.

Підібрати лак та придбати можна в нашому інтернет магазині будівельних матерілів https://linkor.kiev.ua/

Источник: ТОННА
Пожаловаться модератору